Pavel Strouhal

 
V letech 1983-1991 studoval na pražské Státní taneční konzervatoři. V 90. letech spolupracoval externě v taneční skupině UNO, ale již v té době se v něm probouzely tvůrčí ambice. Na jedné straně začal usilovat o existenci vlastních tanečních projektů a zvýšení zájmu diváku o taneční divadlo. Na straně druhé - po vzoru svých oblíbenců Boba Fosseho a Jeroma Robbinse – toužil po zvýšení významu choreografie a pohybu v tuzemských divadelních inscenacích. Při uvedení české premiéry muzikálu Cats (Kočky) v roce 2004 získal od londýnských majitelů práv (jako teprve třetí choreograf na světě!) možnost navrhnout zcela vlastní choreografické pojetí tohoto jedinečného tanečního muzikálu.
 
Na divadelní scény v průběhu let přivedl projekty současného tanečního divadla Ghetto 1577 a La Bohéme, v nichž působil jako choreograf, režisér a společně s autorkou hudby, britskou skladatelkou BB Cooper jako scénárista. Byl spoluautorem stepařské show ProjectWINGS, která  nadchla diváky na EDINBURG FESTIVAL FRINGE 2007. Pro Laternu magiku vytvořil choreografii k představení CODE 5808. Doma i v zahraničí spolupracuje jako choreograf na módních přehlídkách a reklamních spotech ( např.: Becherovka Dance,Akvavit,T-Mobile). Autorsky a režijně vytváří mnoho eventů  a firemních akcí.Byl režisérem a jedním ze scénáristů  mezinárodní show Bomton Cup 2007.  Podílel se jako choreograf a taneční supervizor na taneční reality show Bailando pro TV NOVA. Byl choreografem filmového muzikálu Kvaska i jeho divadelní podoby, která je uváděna pod názvem Touha v Divadle Kalich.
Spolupracuje s Jiřím Kornem, Darou Rolins, Lucií Bílou, či Danem Landou.
 

Velice pestrá je jeho spolupráce s českými muzikálovými scénami, pražskými i mimopražskými. Jako choreograf má na svém kontě mimo jiné inscenace  Hledá se muž. Zn: Bohatý!, West Side Story, či lyrikál Kudykam. V Hudebním divadle Karlín byl autorem choreografií k muzikálům  Carmen, Jesus Christ Superstar a Vražda za oponou.S Divadlem J.K. Tyla spolupracoval na inscenacích Chicago, Miluju tě, ale…, Vévodkyně z Chicaga, Spamalot, Gypsy,  EVITA a Nine. Pro NDM Ostrava vytvořil choreografii k muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť. Je producentem druhého autorského představení ProjectWINGS s názvem R.I.P..Absolvoval řadu zahraničních stáží a workshopů. Je předsedou občanského sdružení Czech Dance Benefit Society o.s. a hlavním pořadatelem Prague City Tap Festival.Je trenérem  a choreografem mistryně světa ve stepu Kateřiny Fialové.